Słownik BROGLIE LOUIS VICTOR de co to znaczy? Słownik 19 III 1987 Paryż). Studiował fizykę.

Czy przydatne?

Co to jest BROGLIE LOUIS VICTOR de

Definicja z ang. BROGLIE LOUIS VICTOR de, z niem. BROGLIE LOUIS VICTOR de.

Co to znaczy BROGLIE LOUIS VICTOR DE: fizyk francuski (15 VIII 1892 Dieppe - 19 III 1987 Paryż). Studiował fizykę, historię i filozofię na Sorbonie. W latach 1919-1927 w prywatnym laboratorium fizycznym swego brata pracował nad promieniami X i spektroskopią. Stopień doktora uzyskał w r. 1924. Robota doktorska zawierała istotę jego koncepcji fal materii. W 1928 r. ogłosił teorię dualizmu falowo-korpuskularnego. W 1929 r. dostał Nagrodę Nobla z dziedziny fizyki
Definicja BOCZNIK:
Co to jest równolegle do zacisków amperomierza w celu zmiany jego zakresu pomiarowego. Natężenie prądu IA płynącego poprzez amperomierz stanowi część mierzonego natężenia prądu I, pozostała część Ib przepływa broglie louis victor de co to jest.
Definicja BRYŁA SZTYWNA:
Co to jest odległość pomiędzy dwoma jej punktami materialnymi nie wymienia się pomimo działania dowolnie sporych sił. Innymi słowami, b.sz. nie ulega odkształceniom pod wpływem dowolnie sporych sił. Z powyższej broglie louis victor de definicja.
Definicja BATERIA:
Co to jest układ złożony z wielu przedmiotów. Przeważnie łączy się w baterie ogniwa galwaniczne, akumulatory i kondensatory broglie louis victor de co znaczy.
Definicja BOZONY:
Co to jest całkowity (w przeciwieństwie od fermionów o spinie połówkowym). B. nie podlegają zakazowi Pauliego. B. są: fotony, piony ( siły jądrowe), a również układy złożone z parzystej liczby fermionów, na broglie louis victor de słownik.
Definicja BILANS CIEPLNY:
Co to jest ciepła pobranego i oddanego poprzez poszczególne części ciała izolowanego adiabatycznie od otoczenia, aż do osiągnięcia stanu równowagi termodynamicznej (wyrównanie temperatur). Zasada bilansu broglie louis victor de znaczenie.

Czym jest BROGLIE LOUIS VICTOR de znaczenie w Słownik fizyka B .