Słownik BROGLIE LOUIS VICTOR de co to znaczy? Słownik 19 III 1987 Paryż). Studiował fizykę.

Czy przydatne?

Co to jest BROGLIE LOUIS VICTOR de

Definicja z ang. BROGLIE LOUIS VICTOR de, z niem. BROGLIE LOUIS VICTOR de.

Co to znaczy BROGLIE LOUIS VICTOR DE: fizyk francuski (15 VIII 1892 Dieppe - 19 III 1987 Paryż). Studiował fizykę, historię i filozofię na Sorbonie. W latach 1919-1927 w prywatnym laboratorium fizycznym swego brata pracował nad promieniami X i spektroskopią. Stopień doktora uzyskał w r. 1924. Robota doktorska zawierała istotę jego koncepcji fal materii. W 1928 r. ogłosił teorię dualizmu falowo-korpuskularnego. W 1929 r. dostał Nagrodę Nobla z dziedziny fizyki
Definicja BIOLOGICZNE SKUTKI PROMIENIOWANIA JĄDROWEGO.:
Co to jest jonizujące przechodzące poprzez komórki żywego organizmu skutkuje stworzenie wolnych rodników (bardzo czynnych chemicznie) jonów, które wpływają na przebieg mechanizmów zachodzących w komórkach. W broglie louis victor de co znaczy.
Definicja BATERIA:
Co to jest układ złożony z wielu przedmiotów. Przeważnie łączy się w baterie ogniwa galwaniczne, akumulatory i kondensatory broglie louis victor de krzyżówka.
Definicja BUTELKA LEJDEJSKA:
Co to jest którego okładki zrobione są z folii metalowej naklejonej na zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię naczynia szklanego. W połowie XIX wieku Pieterowi van Musschenbroekowi w Lejdzie i Ewaldowi Jurgenowi broglie louis victor de co to jest.
Definicja BIMETAL:
Co to jest metalowe o różnych współczynnikach rozszerzalności cieplnej ( rozszerzalność cieplna). Przy podwyższaniu temp. metal o większym współczynniku rozszerza się mocniej, powodując wygięcie b. B. stosuje broglie louis victor de słownik.
Definicja BAROMETR:
Co to jest do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Naczyniowy b. rtęciowy, wynaleziony w 1643 roku poprzez E. Torricellego, to jest rura szklana wypełniona rtęcią, w dalszym ciągu odwrócona i zanurzona otwartym broglie louis victor de czym jest.

Czym jest BROGLIE LOUIS VICTOR de znaczenie w Słownik fizyka B .