Słownik BIPRYZMAT FRESNELA co to znaczy? Słownik typu Younga, gdzie do wytworzenia dwóch spójnych.

Czy przydatne?

Co to jest Fresnela Bipryzmat

Definicja z ang. BIPRYZMAT Fresnel, z niem. BIPRYZMAT Fresnel.

Co to znaczy BIPRYZMAT FRESNELA: odmiana doświadczenia interferencyjnego typu Younga, gdzie do wytworzenia dwóch spójnych wiązek światła używa się podwójnego pryzmatu będącego złożeniem dwóch pryzmatów o małych kątach łamiących, złożonych podstawami. Światło pada na bipryzmat ze szczeliny S, równoległej do krawędzi wspólnej podstawy pryzmatów. Obserwator w punkcie P widzi dwa pozorne źródła światła S1 i S2, które są odpowiednikami szczelin w doświadczeniu Younga ( interferencja światła). Prążki powstają tam, gdzie wiązki promieni, odchylone poprzez obydwie połówki bipryzmatu, krzyżują się. Prążki interferencyjne są wyraźniejsze i jaśniejsze niż w doświadczeniu Younga i powstają one bez udziału zjawiska dyfrakcji
Definicja BOMBA WODOROWA:
Co to jest zobacz WYBUCH TERMOJĄDROWY bipryzmat fresnela co znaczy.
Definicja BILANS ENERGII W OBWODZIE ELEKTRYCZNYM:
Co to jest uogólnione prawo Ohma) dla przedstawionego obwodu można napisać w formie:E = IR + IrlubEI = I2R + I2r gdzie: P = EI - moc, z jaką pracuje źródło SEM; - moc użyteczna wydzielana na oporze obciążenia bipryzmat fresnela krzyżówka.
Definicja BEZPIECZNIK:
Co to jest obiekt obwodu elektrycznego, sieci energetycznej albo odbiornika energii elektrycznej, zabezpieczający odbiornik albo sieć przed uszkodzeniem w razie nadmiernego wzrostu natężenia prądu. Przeważnie bipryzmat fresnela co to jest.
Definicja BARN:
Co to jest zobacz PRZEKRÓJ Aktywny bipryzmat fresnela słownik.
Definicja BOCZNIK:
Co to jest równolegle do zacisków amperomierza w celu zmiany jego zakresu pomiarowego. Natężenie prądu IA płynącego poprzez amperomierz stanowi część mierzonego natężenia prądu I, pozostała część Ib przepływa bipryzmat fresnela czym jest.

Czym jest BIPRYZMAT FRESNELA znaczenie w Słownik fizyka B .