Słownik BILANS ENERGII W OBWODZIE ELEKTRYCZNYM co to znaczy? Słownik Ohma) dla przedstawionego.

Czy przydatne?

Co to jest BILANS ENERGII W OBWODZIE ELEKTRYCZNYM

Definicja z ang. BALANCE OF POWER IN THE CIRCUIT ELECTRIC, z niem. BALANCE OF POWER IN DER KREISLAUF ELECTRIC.

Co to znaczy BILANS ENERGII W OBWODZIE ELEKTRYCZNYM: II prawo Kirchhoffa (uogólnione prawo Ohma) dla przedstawionego obwodu można napisać w formie:E = IR + IrlubEI = I2R + I2r gdzie: P = EI - moc, z jaką pracuje źródło SEM; - moc użyteczna wydzielana na oporze obciążenia (zewnętrznym); I2r - moc wydzielana na oporze wewnętrznym źródła. Można napisać: Puż = EI - I2r Wyliczając natężenie prądu z prawa Ohma, można określić zależność mocy użytecznej od wartości oporu obciążenia R: Maksimum funkcji Puż = Puż(R) można znaleźć przyrównując do zera pochodną: ?atwe obliczenia dają następujący rezultat: Puż = Pużmax jeżeli R = r Moc wydzielana na obciążeniu jest max. wtedy, gdy opór obciążenia jest równy oporowi wewnętrznemu źródła SEM. Wydajność energetyczną albo sprawność, z jaką pracuje źródło, definiuje się w następujący sposób: W razie najlepszego dopasowania pod względem mocy użytecznej (R = r) sprawność , gdyż napięcie użyteczne Uuż jest równe połowie siły elektromotorycznej E. Wydajność energetyczna (sprawność) jest spora, jeżeli spadek napięcia na oporze wewnętrznym Ir dąży do zera. Wtedy Uuż E a η 1. By więc sprawność przetwarzania energii w obwodzie elektrycznym była spora, musi być spełniony warunek R >> r
Definicja BIEGUN MAGNETYCZNY ZIEMSKI:
Co to jest zobacz ZIEMSKIE POLE MAGNETYCZNE bilans energii w obwodzie elektrycznym co znaczy.
Definicja BĄK:
Co to jest bąkiem symetrycznym jest wirująca figura sztywna, której współczynniki bezwładności spełniają warunek: ( kluczowe osie bezwładności). Jeżeli Ix = Iy = Iz, b. nazywa się bąkiem kulistym bilans energii w obwodzie elektrycznym krzyżówka.
Definicja BUTELKA LEJDEJSKA:
Co to jest którego okładki zrobione są z folii metalowej naklejonej na zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię naczynia szklanego. W połowie XIX wieku Pieterowi van Musschenbroekowi w Lejdzie i Ewaldowi Jurgenowi bilans energii w obwodzie elektrycznym co to jest.
Definicja BEZPIECZNIK:
Co to jest obiekt obwodu elektrycznego, sieci energetycznej albo odbiornika energii elektrycznej, zabezpieczający odbiornik albo sieć przed uszkodzeniem w razie nadmiernego wzrostu natężenia prądu. Przeważnie bilans energii w obwodzie elektrycznym słownik.
Definicja BILANS CIEPLNY:
Co to jest ciepła pobranego i oddanego poprzez poszczególne części ciała izolowanego adiabatycznie od otoczenia, aż do osiągnięcia stanu równowagi termodynamicznej (wyrównanie temperatur). Zasada bilansu bilans energii w obwodzie elektrycznym czym jest.

Czym jest BILANS ENERGII W OBWODZIE znaczenie w Słownik fizyka B .