Słownik BEZPIECZNIK co to znaczy? Słownik elektrycznego, sieci energetycznej albo odbiornika.

Czy przydatne?

Co to jest Bezpiecznik

Definicja z ang. FUSE, z niem. FUSE.

Co to znaczy BEZPIECZNIK: włączany szeregowo obiekt obwodu elektrycznego, sieci energetycznej albo odbiornika energii elektrycznej, zabezpieczający odbiornik albo sieć przed uszkodzeniem w razie nadmiernego wzrostu natężenia prądu. Przeważnie użytkowane są bezpieczniki topikowe, których głównym elementem jest drut ulegający stopieniu w razie wzrostu natężenia prądu powyżej dopuszczalną wartość. Stosuje się także różnego rodzaju bezpieczniki automatyczne działające na zasadzie przekaźnika elektromagnetycznego albo bimetalicznego wyłącznika termicznego
Definicja BIEGUN MAGNETYCZNY ZIEMSKI:
Co to jest zobacz ZIEMSKIE POLE MAGNETYCZNE bezpiecznik co to jest.
Definicja BATERIA KONDENSATORÓW.:
Co to jest się w baterie równoległe albo szeregowe w celu uzyskania kondensatora o większej pojemności (bateria równoległa) albo powiększenia wytrzymałości na przebicie (bateria szeregowa). W połączeniu bezpiecznik definicja.
Definicja BOMBA WODOROWA:
Co to jest zobacz WYBUCH TERMOJĄDROWY bezpiecznik co znaczy.
Definicja BIEGUN MAGNETYCZNY:
Co to jest magnesu trwałego albo igły magnetycznej. Jeżeli magnes sztabkowy zawiesimy na nici albo umieścimy na igłowym łożysku, to ustawi się on wzdłuż południka magnetycznego. Koniec zwrócony w kierunku bezpiecznik słownik.
Definicja BOMBA ATOMOWA:
Co to jest zobacz WYBUCH JĄDROWY bezpiecznik znaczenie.

Czym jest BEZPIECZNIK znaczenie w Słownik fizyka B .