Słownik BEZPIECZNIK co to znaczy? Słownik elektrycznego, sieci energetycznej albo odbiornika.

Czy przydatne?

Co to jest Bezpiecznik

Definicja z ang. FUSE, z niem. FUSE.

Co to znaczy BEZPIECZNIK: włączany szeregowo obiekt obwodu elektrycznego, sieci energetycznej albo odbiornika energii elektrycznej, zabezpieczający odbiornik albo sieć przed uszkodzeniem w razie nadmiernego wzrostu natężenia prądu. Przeważnie użytkowane są bezpieczniki topikowe, których głównym elementem jest drut ulegający stopieniu w razie wzrostu natężenia prądu powyżej dopuszczalną wartość. Stosuje się także różnego rodzaju bezpieczniki automatyczne działające na zasadzie przekaźnika elektromagnetycznego albo bimetalicznego wyłącznika termicznego
Definicja BOZONY:
Co to jest całkowity (w przeciwieństwie od fermionów o spinie połówkowym). B. nie podlegają zakazowi Pauliego. B. są: fotony, piony ( siły jądrowe), a również układy złożone z parzystej liczby fermionów, na bezpiecznik co znaczy.
Definicja BIEGUN MAGNETYCZNY:
Co to jest magnesu trwałego albo igły magnetycznej. Jeżeli magnes sztabkowy zawiesimy na nici albo umieścimy na igłowym łożysku, to ustawi się on wzdłuż południka magnetycznego. Koniec zwrócony w kierunku bezpiecznik krzyżówka.
Definicja BROGLIE LOUIS VICTOR De:
Co to jest VIII 1892 Dieppe - 19 III 1987 Paryż). Studiował fizykę, historię i filozofię na Sorbonie. W latach 1919-1927 w prywatnym laboratorium fizycznym swego brata pracował nad promieniami X i bezpiecznik co to jest.
Definicja BOMBA ATOMOWA:
Co to jest zobacz WYBUCH JĄDROWY bezpiecznik słownik.
Definicja BIMETAL:
Co to jest metalowe o różnych współczynnikach rozszerzalności cieplnej ( rozszerzalność cieplna). Przy podwyższaniu temp. metal o większym współczynniku rozszerza się mocniej, powodując wygięcie b. B. stosuje bezpiecznik czym jest.

Czym jest BEZPIECZNIK znaczenie w Słownik fizyka B .