Słownik ANTENA ODBIORCZA co to znaczy? Słownik elektromagnetycznego i dostarcza, dzięki linii.

Czy przydatne?

Co to jest Odbiorcza Antena

Definicja z ang. RECEIVING ANTENNA, z niem. Empfangsantenne.

Co to znaczy ANTENA ODBIORCZA: pobiera sygnał z pola elektromagnetycznego i dostarcza, dzięki linii transmisyjnej, sygnał elektryczny do urządzenia odbiorczego. Dla zakresów fal długich, średnich i krótkich anteny mają postać prętów albo metalowych linek. Anteną telewizyjną jest przeważnie prosty albo pętlowy dipol półfalowy (o długości ) albo antena złożona typu Yagi (Hidetsugu Yagi, Shintaro Uda - 1926 r.). Dla fal decymetrowych i centymetrowych stosuje się powszechnie anteny paraboliczne (z reflektorem paraboloidalnym)
Definicja ATOM:
Co to jest pierwiastka chemicznego (gr. atomos - niepodzielny). A. złożona jest z jądra (o ładunku dodatnim +Ze) i elektronów otaczających jądro (całkowity ładunek elektronów wynosi - Ze). A. jest elektrycznie antena odbiorcza co znaczy.
Definicja ABERRACJA CHROMATYCZNA:
Co to jest obrazu związana z dyspersją światła w materiale, z którego zrobiona jest soczewka. Pojedyncza soczewka ma różne ogniskowe dla światła o różnych barwach. Ognisko dla światła niebieskiego znajduje się antena odbiorcza krzyżówka.
Definicja AKCEPTOR:
Co to jest wartościowości niższej od wartościowości atomów macierzystych, wprowadzona do kryształu półprzewodnika samoistnego. Wprowadzenie na przykład boru (B3+) do kryształu krzemu skutkuje, iż jedno z wiązań antena odbiorcza co to jest.
Definicja ANODA:
Co to jest do której dążą jony ujemne (aniony) w procesie elektrolizy. Także elektroda dodatnia wychwytująca elektrony w różnego typu lampach elektronowych (dioda próżniowa, fotokomórka, lampa rentgenowska). A antena odbiorcza słownik.
Definicja ANTYMATERIA:
Co to jest się z antycząstek. W uwarunkowaniach laboratoryjnych wytworzono jądra antywodoru: antyproton, antydeuteron, antytryt. W skali mikroskopowej właściwości antycząstek i cząstek są symetryczne. Przy antena odbiorcza czym jest.

Czym jest ANTENA ODBIORCZA znaczenie w Słownik fizyka A .