Słownik ANOMALNA ROZSZERZALNOŚĆ CIEPLNA WODY. co to znaczy? Słownik anomalie w rozszerzalności.

Czy przydatne?

Co to jest ANOMALNA ROZSZERZALNOŚĆ CIEPLNA WODY.

Definicja z ang. Anomalous expansion of the water., z niem. Anomale Ausdehnung des Wassers..

Co to znaczy ANOMALNA ROZSZERZALNOŚĆ CIEPLNA WODY.: Woda wykazuje przy podgrzewaniu anomalie w rozszerzalności cieplnej. W dziedzinie temperatur od 0°C (temp. topnienia lodu) do 4°C objętość maleje (!), czyli najgęstsza jest woda o temp. 4°C. W zamarzniętym zimą zbiorniku wodnym lód pływa na powierzchni wody. Pod lodem temp. wody wynosi 0°C. Na dnie jest najgęstsza woda o temp. 4°C. W zbiorniku takim istnieją warunki do zachowania życia biologicznego
Definicja AKCELERATORY LINIOWE:
Co to jest przyśpieszane jony poruszają się wzdłuż linii prostej. W a. tego typu znajduje wykorzystanie zasada samoogniskowania się cząstek. - AKCELERATOR Z FALĄ STOJĄCĄ - wiązka jonów rozpędzona na pewien anomalna rozszerzalność cieplna wody. co znaczy.
Definicja AUTOTRANSFORMATOR:
Co to jest wykorzystywane do zmiany napięcia w obwodzie prądu zmiennego. A. działa analogicznie do transformatora, jednak nie posiada oddzielonych od siebie galwanicznie uzwojeń wtórnego i pierwotnego anomalna rozszerzalność cieplna wody. krzyżówka.
Definicja ANTENA FERRYTOWA:
Co to jest miniaturowa antena kierunkowa, użytkowana do zakresów fal średnich i długich, w formie ferrytowego pręta z nawiniętymi cewkami. A.f. reaguje na zmiany wektora magnetycznego fali elektromagnetycznej anomalna rozszerzalność cieplna wody. co to jest.
Definicja ADIABATA:
Co to jest zobacz PRZEMIANY GAZOWE anomalna rozszerzalność cieplna wody. słownik.
Definicja ARCHIMEDES:
Co to jest wynalazca grecki (około 287 przed naszą erą Syrakuzy - 212 przed naszą erą Syrakuzy). Zajmował się w pierwszej kolejności mechaniką. Opisał zasady działania maszyn prostych. Sformułował prawo anomalna rozszerzalność cieplna wody. czym jest.

Czym jest ANOMALNA ROZSZERZALNOŚĆ znaczenie w Słownik fizyka A .