Słownik AMPÉRE´A PRAWO co to znaczy? Słownik wektora pola magnetycznego wzdłuż dowolnej krzywej.

Czy przydatne?

Co to jest Prawo A Ampére

Definicja z ang. Ampere LAW, z niem. Ampere LAW.

Co to znaczy AMPÉRE´A PRAWO: krążenie (cyrkulacja, całka okrężna) wektora pola magnetycznego wzdłuż dowolnej krzywej zamkniętej jest proporcjonalne do natężenia prądu elektrycznego płynącego poprzez wnętrze tej krzywej. W przybliżeniu można p.A. zapisać w formie: P. A. jest słuszne dla każdej konfiguracji obwodu (krzywej C i prądu I), jednak jego przydatność do obliczeń indukcji B albo natężenia H pola magnetycznego prądów jest ograniczona do prostych przypadków (jeżeli można tak dobrać kontur C, iż indukcja B jest stała w każdym jego punkcie, a obwód konturu można łatwo obliczyć)
Definicja ARRHENIUS SVANTE AUGUST:
Co to jest szwedzki fizykochemik (1850-1927). Artysta teorii dysocjacji elektrolitycznej ampére´a prawo co to jest.
Definicja AMPEROMIERZ:
Co to jest wykorzystywany do pomiaru natężenia prądu elektrycznego, włączany szeregowo z odbiornikiem energii w obwodzie elektrycznym. Z racji na szeregowe włączenie do obwodu spadek napięcia na zaciskach a ampére´a prawo definicja.
Definicja AKCELERATORY LINIOWE:
Co to jest przyśpieszane jony poruszają się wzdłuż linii prostej. W a. tego typu znajduje wykorzystanie zasada samoogniskowania się cząstek. - AKCELERATOR Z FALĄ STOJĄCĄ - wiązka jonów rozpędzona na pewien ampére´a prawo co znaczy.
Definicja APERTURA NUMERYCZNA:
Co to jest zobacz MIKROSKOP ampére´a prawo słownik.
Definicja ANTYFERROMAGNETYZM:
Co to jest zobacz FERROMAGNETYK ampére´a prawo znaczenie.

Czym jest AMPÉRE´A PRAWO znaczenie w Słownik fizyka A .