Słownik ALTERNATOR co to znaczy? Słownik jest prądnica prądu trójfazowego (prądnica trójfazowa.

Czy przydatne?

Co to jest Alternator

Definicja z ang. ALTERNATOR, z niem. GENERATOR.

Co to znaczy ALTERNATOR: prądnica prądu zmiennego. Przeważnie to jest prądnica prądu trójfazowego (prądnica trójfazowa). Twornik prądnicy stanowi nieruchomy pierścieniowy rdzeń z nawiniętymi uzwojeniami, magneśnica z kolei, regularnie zasilana częścią generowanego poprzez samą prądnicę i wyprostowanego prądu jest wirnikiem prądnicy. A. samochodowy jest trójfazową prądnicą prądu zmiennego z układem prostowniczym zbudowanym z diod krzemowych
Definicja ADSORPCJA:
Co to jest zobacz SORPCJA alternator co to jest.
Definicja ABERRACJA SFERYCZNA:
Co to jest zachodzące wtedy, gdy promienie odbite od różnych stref zwierciadła albo przechodzące poprzez różne strefy soczewki dochodzą do różnych ognisk. Odległość ogniskowa zwierciadła kulistego wklęsłego alternator definicja.
Definicja AKTYWNOŚĆ OPTYCZNA:
Co to jest substancji) polegająca na skręceniu płaszczyzny drgań światła liniowo spolaryzowanego, przechodzącego poprzez warstwę ośrodka. By zaobserwować zdarzenie skręcenia płaszczyzny drgań stosuje się układ alternator co znaczy.
Definicja AM:
Co to jest z angielskiego: amplitude modulation). Sposób przesyłania sygnałów (akustycznych albo wizyjnych) opierający na zmianach amplitudy elektromagnetycznej fali nośnej o dużej częstotliwości poprzez alternator słownik.
Definicja ABERRACJA ŚWIATŁA (A. ASTRONOMICZNA):
Co to jest ruchem orbitalnym Ziemi i skończoną (jednakże bardzo sporą) wartością prędkości rozchodzenia się światła. W 1725 r. J. Bradley, prowadząc pomiary pozornych położeń gwiazd stałych, stwierdził, iż alternator znaczenie.

Czym jest ALTERNATOR znaczenie w Słownik fizyka A .