Słownik AKCELERATORY co to znaczy? Słownik przyspieszania cząstek naładowanych. Wiązki rozpędzonych.

Czy przydatne?

Co to jest Akceleratory

Definicja z ang. ACCELERATORS, z niem. ACCELERATORS.

Co to znaczy AKCELERATORY: urządzenia wykorzystywane do przyspieszania cząstek naładowanych. Wiązki rozpędzonych cząstek służą do badania jąder atomowych i cząstek elementarnych. A. są stosowane w medycynie i technice. A. dające wiązki cząstek o coraz wyższych energiach pozwoliły nie tylko na badanie własności jądra atomowego, lecz również obiektów mniejszych, cząstek elementarnych. Z racji na sposób przyspieszania cząstek można wyróżnić kilka typów a.: a. elektrostatyczne, a. liniowe, a. cykliczne
Definicja ANOMALNA ROZSZERZALNOŚĆ CIEPLNA WODY.:
Co to jest podgrzewaniu anomalie w rozszerzalności cieplnej. W dziedzinie temperatur od 0°C (temp. topnienia lodu) do 4°C objętość maleje (!), czyli najgęstsza jest woda o temp. 4°C. W zamarzniętym zimą akceleratory co znaczy.
Definicja ANALIZA WIDMOWA (SPEKTRALNA):
Co to jest zobacz WIDMA OPTYCZNE akceleratory krzyżówka.
Definicja AKCELERATOR COCKROFTA:
Co to jest WALTONA - zobacz AKCELERATORY ELEKTROSTATYCZNE akceleratory co to jest.
Definicja ARCHIMEDES:
Co to jest wynalazca grecki (około 287 przed naszą erą Syrakuzy - 212 przed naszą erą Syrakuzy). Zajmował się w pierwszej kolejności mechaniką. Opisał zasady działania maszyn prostych. Sformułował prawo akceleratory słownik.
Definicja ABSORPCJA ŚWIATŁA:
Co to jest pochłaniania światła w ośrodku materialnym. Stosunkowo rozchodzenia się fali świetlnej w ośrodku, jej natężenie etapowo maleje. Zdarzenie absorpcji jest powiązane z przekształcaniem energii pola akceleratory czym jest.

Czym jest AKCELERATORY znaczenie w Słownik fizyka A .