Czym jest DNS definicja? Słownik Nazw Domenowych którego zadaniem jest wyjaśnienie nazw domenowych.

Czy przydatne?

Definicja Dns

Co to znaczy DNS: (z angielskiego: Domain Name Mechanizm) a więc Mechanizm Nazw Domenowych którego zadaniem jest wyjaśnienie nazw domenowych (nazywanych kolokwialnie adresami www, na przykład ) na adresy IP (np 127.100.111.255), które są przyporządkowane do komputerów i innych urządzeń w sieci internet. Mechanizm domen ma budowę hierarchiczną. W systemie DNS, każda domena jest przedstawiona w formie rekordów (tak zwany rekordów DNS). Każdy z nich ma przyporządkowaną ustaloną nazwę i użytek. I tak: Rekord A - Przedstawia adres domeny w formie IP Rekord CNAME - jest rozwiązaniem dla tworzenia subdomen Rekord MX - rekord wskazujący położenie serwera obsługującego pocztę Rekord NS - opisuje na jakich serwerach DNS podana domena jest skonfigurowana Rekord SOA - znaczy start danych dotyczących domeny, każda domena może posiadać jeden taki rekord. Są w nim zawarte takie wiadomości jak nazwa domeny, mail administratora DNS autorytatywnego dla domeny Rekord TXT - pozwala wpisać dowolne wiadomości tekstowe opisujące domenę, statnio jest on używany w systemie antyspamowych SPF Rekord SRV - rekord usługi, pozwala na zdefiniowanie adresu IP dla konkretnej usługi, innymi słowami wskazuje serwer który udostępnia daną usługę dla domeny
Definicja Php:
Co to jest PHP: Hypertext Preprocessor, pierwotnie Personal Home Pages) jest skryptowym językiem programowania służącym do dynamicznego generowania dokumentów (strony WWW, pliki stylów CSS, pliki XML) na sposób dns co znaczy.
Definicja Login:
Co to jest użytkowania regularnie użytkowana w systemach UNIX`owych. Nazwa jest niepowtarzalna i służy do zalogowania się w systemie bądź aplikacji internetowej. Ostatnimi czasy nazwa kojarzona jest niesłusznie dns krzyżówka.
Definicja Grafika Wektorowa:
Co to jest rysowany dzięki prostych albo łuków. Niegdyś powstawał tak obraz na ploterach kreślących. Doniedawna używane monitory CRT kreśliły obraz w analogiczny sposób jak oscyloskopy. W tym przypadku nazwa dns co to jest.
Definicja SEM:
Co to jest Search Engine Marketing) to aktualnie najefektywniejsza w relacji do poniesionych wydatków forma reklamy internetowej. Korzysta z niej coraz więcej spółek świadomych zastosowania nowoczesnych technik dns słownik.
Definicja E-Mail:
Co to jest elektroniczna będąca usługą umożliwiającą przesyłanie listów i załączników do listów w formie plików przez sieć Internet. Listy przesyłane dzięki predefiniowanych protokołów sieciowych, odpowiednio z dns czym jest.

Czym jest Dns znaczenie w Słownik pojęć internetowych .