Czym jest DNS definicja? Słownik Nazw Domenowych którego zadaniem jest wyjaśnienie nazw domenowych.

Czy przydatne?

Definicja Dns

Co to znaczy DNS: (z angielskiego: Domain Name Mechanizm) a więc Mechanizm Nazw Domenowych którego zadaniem jest wyjaśnienie nazw domenowych (nazywanych kolokwialnie adresami www, na przykład ) na adresy IP (np 127.100.111.255), które są przyporządkowane do komputerów i innych urządzeń w sieci internet. Mechanizm domen ma budowę hierarchiczną. W systemie DNS, każda domena jest przedstawiona w formie rekordów (tak zwany rekordów DNS). Każdy z nich ma przyporządkowaną ustaloną nazwę i użytek. I tak: Rekord A - Przedstawia adres domeny w formie IP Rekord CNAME - jest rozwiązaniem dla tworzenia subdomen Rekord MX - rekord wskazujący położenie serwera obsługującego pocztę Rekord NS - opisuje na jakich serwerach DNS podana domena jest skonfigurowana Rekord SOA - znaczy start danych dotyczących domeny, każda domena może posiadać jeden taki rekord. Są w nim zawarte takie wiadomości jak nazwa domeny, mail administratora DNS autorytatywnego dla domeny Rekord TXT - pozwala wpisać dowolne wiadomości tekstowe opisujące domenę, statnio jest on używany w systemie antyspamowych SPF Rekord SRV - rekord usługi, pozwala na zdefiniowanie adresu IP dla konkretnej usługi, innymi słowami wskazuje serwer który udostępnia daną usługę dla domeny
Definicja URL:
Co to jest zestandaryzowany format odnośników do ustalonych zasobów przez wybrany protoków [np FTP, HTTP albo HTTPS] i lokalizację w sieci (z angielskiego: Uniform Resource Locator). Lokalizacja to przeważnie dns co znaczy.
Definicja AJAX:
Co to jest JavaScript and XML) - asynchroniczny JavaScript i XML; termin określający nowe podejście do zastosowania dotychczasowych technologii wspólnie, włączając w to: HTML albo XHTML. Gdy technologie te dns krzyżówka.
Definicja Backup:
Co to jest zapasowa to zapis danych w bezpieczne miejsce zwykle inne niż dane źródłowe i w bezpiecznym formacie łatwym do archiwizacji danych. Istnieje sporo możliwości archiwizacji danych, przez dawniej dns co to jest.
Definicja Forward:
Co to jest Przekierowanie) to usługa poczty internetowej przeważnie pomagająca na zmianie adresata poczty przez przekazanie dalej listu e-mail. Usługa forward włączana jest na stałe w panelu administracyjnym dns słownik.
Definicja Hosting:
Co to jest umieszczenie strony internetowej klienta na serwerze webowym, posiadającym stały dostęp do sieci Internet przez profesjonalne łącza i infrastrukturę datacenter (centrum serwerowe) zlokalizowane w dns czym jest.

Czym jest Dns znaczenie w Słownik pojęć internetowych .